Chegg’s learning modules are detailed, and so they feature solutions into the problems in tons of various textbooks in a wide variety of subjects. Subscriptions can Price tag anywhere from $two to $150 dollars every month, with the most costly services giving several hours of 1-on-1 tutoring with a subject expert every month.newham.sch.United ki